Çatı Aktarma ve Çatı Onarma

Çatı Aktarımı Edremit

Çatı Aktarma İşlemi

Çatı aktarma zamanla mevsimsel değişikliklerin ve farklı hava koşullarının sebebp olmasıyla aşınmış çatıların tekrardan yenilenmesi ve revize edilerek onlarılması demektir. Çatılar da tıpkı diğer her şey gibi zamanla çevresel faktörler nedeniyle aşınabilir. Kışın rüzgâr, yağmur,kar veya doluya maruz kalabilir. Yazın ise aşırı sıcaklara ve güneşe maruz kaldıkça binanın en dışında ve üstünde bulunan çatılar ya yerinden kayar, ya çürür ya da eskime yapar. Böyle hallerde işini, işinde uzman olan bir çatı tadilat firmasına gidip çatı aktarması için onunla anlaşmak gerekir.

Edremit Özmen Yapı İnşaat olarak belirli sürede eskiyen ve hasara uğramış çatıları tekrar aynı malzemeler veya yakın malzemeler ile veya müşterinin istediği kalitede başka bir çatı malzemesi ile o çatıda aktarım yapıyoruz. Çatı aktarma işlemleri genellikle tuğlalar için geçerlidir. Tuğla olmayan çatı yenilenmesine çatı aktarma denmez. Bu şekilde tuğla dışında farklı malzemeler ile değişim olursa bu duruma çatı kaplama gibi isimler verilir. Ev sahibi düzenli olarak çatısına bakım yaptırmayıp, zamanı gelince çatı aktarma yaptırmazsa; bu kişilerin çatıları iyice eskidiği için, kışın çatıdan akma olur.

Edremit Çatı Onarımı

Çatı aktarma işlemlerinde çürük tahtalar sökülüp, çatı oyuntuları sökülüp tekrar yenilenir. Çatı baştan aşağıya değişim yapılacağı için çatı aktarma işlemleri yaz mevsimlerinde tercih edilir. Kişiler yazın bizlere gelip çatı bakımı ve çatı yenilemesini yaptırdıktan sonra kış mevsimini sorunsuz, problemsiz, hiçbir şekilde ne akma nede sorun olmadan geçirir.

O sebepten çatılarınıza düzenli olarak bakımını ve de aktarımını yaptırın ki kışın başınız ağrımadan, rahat bir kış geçirir. Yoksa diğer türlü çatıda problem olursa çatının yağmur ve kar sularını içine alır oda zamanla evinizin akmasına sebep olur.

Tüm Bakım, Tadilat, Onarım ve Yapı İşleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz!