Asma Tavan

ASMA TAVAN

Edremit’te bulunan Özmen İnşaat Yapı olarak alçıpan asma tavan ve led spot aydınlatmalı ışık bandı ve dekorasyon uygulamalarımızı alçıpan asma tavan detayı, alçı çekilmesi, istenilen desen ve renkte boya yapılması ve spot led dahil sizi kimseyle uğraştırmadan hızlı ve kusursuz bir biçimde anahtar teslim olarak uygulamaktadır.

Asma tavan ve saklı ışık modellerimizi ister bizim önereceğimiz isterseniz sizin internet ten veya bir mekanda gördüğünüz modeli kusursuz olarak uygulamaktayız

Yani kısacası siz hayal edin biz uygulayalım; Eviniz ya da iş yeriniz için en uygun tasarımı sizin için profesyonel ekibimizle uyguluyoruz

Asma tavan, gizli ışık, kartonpiyer, kemer,boya, tadilat, tamirat, ahşap asma tavan, kırma-yıkma, moloz temizliği, tesisat, parke, kapı, gibi birçok hizmetide sunmaktayız.

EDREMİT’TE ASMA TAVAN SİSTEMİ YAPIMI

Asma Tavanın Tarihçesi
Asma tavan ve tavan döşemeleri ilk olarak estetik nedenlerle Japonya’da 1337-1573 yılları arasında Muromachi Dönemi‘nde kullanılmaya başlamıştır. Kaynaklara göre asma tavan Avrupa da ise ilk olarak 1596’da İngiltere’de Blackfriars Theatre’de kullanılıyor.

Amerika da ise asma tavan ile ilgili gelişmeler resmi patent başvuruları üzerinden kayıt altına alınmıştır; bu teknolojinin tarihi resmi tarihe not olarak düşülmüştü

Asma tavan kullanımının da bir parçası olan etkili bina tasarımı, estetik, akustik, çevresel faktörler ve binanın altyapısıyla entegrasyon gibi birden fazla hedefin dengelenmesini gerektirir. İnşaatın maliyeti ve uzun vadeli işletme maliyetleri söz konusudur.

Estetik
Uzun yıllar asma tavan temel beyaz fayanslardan yapılmıştı. Ancak modern yenilikler artık boyut, renk, malzeme (retro desenler ve suni deri, ahşap veya metal dahil), görsel efektler ve şekiller, desenler ve seçenekler bolluğu sunuyor ve Dokuların yanı sıra destek sistemleri ve plenuma erişmenin yolları. Özel tavan plakalarının özel işlemleri, geçmişe kıyasla nispeten düşük maliyetle yapılabilir.

Akustik
Akustik denge ve kontrol asma tavanlar ile elde edilmek istenen önemli hedeflerdendir. Gürültülü bir ortam misafirleri aşırı derecede etkileyebilir; çok sessiz bir iç mekan ise donuk ve davetsiz bir görünüme yol açabilir.

Asma tavanların akustik performansı, gelişmiş ses emme teknolojisi birlikte ile yıllar içinde aktif bir şekilde gelişmiştir. Bu, bazen ses azaltmasına yardımcı olmak ve bitişik odaları daha sessiz tutmak için panellerin üzerinde “ses sopaları” olarak adlandırılan, Ses Zayıflatma Kuşağı (SAB) olarak bilinen yalıtım eklenerek elde edilir.

Çevresel faktörler
Kapalı ortam kalitesinde havalandırma, VOC emisyonları, aydınlatma ve termal sistem kontrolü, termal konfor, doğal aydınlatma için gün ışığının kullanılması, akustik ve dış mekan görünürlüğünün optimizasyonu bulunmaktadır.

Asma tavanlar en basit hali ile alçı levhaların tavana askı profilleri ile tutturulmasıdır. Asma tavan sistemleri tesisat uygulamalarının kolayca uygulanmasına imkan vermesi, akustik ses yalıtımı, yangın yalıtımı ve estetik görünüm amacıyla yapılmaktadır.

ASMA TAVAN NERELERE YAPILIR

Alçıpan asma tavan, konutların, ofislerinin, alışveriş merkezlerinin, otellerin, hastanelerin, sanayi tesislerinin, sinemaların, tiyatroların ve gösteri merkezlerinin tavanlarına uygulanabilmektedir.

UYGULANDIĞI DÖŞEMEYE GÖRE ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ

Alçıpan asma tavan Betonarme Döşemelerde : En çok kullanılan asma tavan çeşididir. Metalden hazırlanan iskelet çelik vida ile döşemeye asılarak yapılır. kartonpiyer asma tavan Asmolen Döşemelerde : Betonarme döşemedeki gibi metalden yapılan iskelet döşemeye tutturulur. Montaj için kullanılan çelik dübel asmolen tuğlalarının arasında yer alan nervürlü kirişlere vidalanır. asma tavan fiyatları Ahşap Döşemelerde : Metal iskelet iki taraflı ve bir tarafı ahşap döşemenin üzerine çıkan somun ve bulon ile döşemeye tutturulur. asma tavan fiyat Çelik Döşemelerde : İskelete yapının en kolay olduğu döşeme çeşididir. İskelet kaynak, bulon ya da perçin ile döşemeye uygulanır.

ASMA TAVAN YAPIMINDA KULLANILAN MALZEMELER

Asma tavan modelleri :
Standart alçı levha, suya dayanıklı alçı levha, yangına dayanıklı alçı levha, asma tavan alçıpan modelleri Tavan U Profili : L= 3 m asma tavan alçıpan T avan C Profili : L= 3 m Ekleme Parçası : Tavan C profillerini birbirine eklemek için kullanılır.

Ses ve ısı yalıtımı, estetik kaygılar, hijyen arayışı, güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda evrimleşerek çok gelişmiş çeşit ve modeller kazanan asma tavan malzemelerinin öyküsünde alçıpanlar vazgeçilmez bir yer tutarlar. Çünkü ekonomik ve hafiftirler. Rutubet oluşumuna mani olurlar ve nemli ortamlarda bile uzun ömürlüdürler. Temizlenmeleri kolaydır. Üzerinde kolay kolay bakteri oluşmaz, mikrop üremez. Ses ve ısı yalıtımı konusunda da iddialıdırlar.

 

Hangi asma tavan malzemesini tercih ederseniz edin, malzeme, uygulama ve işçilik kalitesi açısından mutlaka uzman kuruluşlarla çalışmaya özen göstermelisiniz. Özmen İnşaat, mesleki duyarlılıkları ve yıllara dayalı büyük deneyim birikimiyle güvenebileceğiniz bir kuruluştur. Ücetsiz Keşif ve fiyat teklifimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Bakım, Tadilat, Onarım ve Yapı İşleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz!