Betonarme Yapılar

Betonarme Yapı Nedir?

Beton; kum, su ve kireç gibi yapı malzemelerinin karıştırılması ile ortaya çıkan yapı malzemesidir. Betonarme ise betonun daha fazla çekme, esneklik ve basınç gibi güç kullanımlarına karşı daha fazla dayanıklılık sağlanacak şekle gelmesi için içine de çelik eklenerek hazırlanan yapı malzemesine denir.

Betonarme yapılar neden tercih sebebidir?

Sağlamlılığı, dayanıklı olması ve güçlü yapısı ön planda olan yapı ve inşaat malzemesi betonarmede beton ile çelik birlikte kullanılır. Böylece betonarme olan yapı, basınca ve diğer dış etkilere karşı daha sağlam ve dayanıklı hale gelir. Genel olarak beton basınca karşı direnç sağlarken, çelik çekme gücüne karşı direnç gösterir ve betonarme yapılarda bir maddenin çekilme durumunda gösterdiği direnç yanı çekme gerilmesi yüksek direnç sağlar. Betonarme inşaatlar, beton çelik ile birleştiğinden dolayı çekme ve basınç gibi direnime karşı direnci artarken betonun ısıyı az iletmesinden kaynaklı yangına karşı da dayanıklılığı maksimum düzeyde olur. Bundan dolayı betonarme içeriği göz önünde bulundurulduğunda beton ve çeliğin eksik özelliklerini birbirinden tamamlaması sebebiyle dayanıklı yapılar inşa edilir.

Özmen Yapı İnşaat, hedeflediği tüm betonarme işlerinde sağlamlığı dayanıklılığı ve uzun ömürlü yapıları inşa ederek iş hayatına devam etmektedir.

Edremit Betonarme Yapı ve Villalar

Konut ve fabrika iskeletleri, villalar, apartmanlar, çatılar, su hazneleri, istinat duvarları, betonarme uygulama alanlarından bazılarıdır. Betonerme yapıları kargir(masif) ve çelik yapılara göre daha ekonomik olabilmektedir. Yangına karşı daha dayanıklıdır. Depreme karşı çok dirençlidir.

Yönetmeliğe uygun olarak inşa ettiğimiz bu betonarme yapılar depremlere, toprak kaymasına, toprak ve su itkisi, patlama ve titreşim makinalarının dinamik etkileri gibi durumlarda da oldukça keskin bir şekilde dayanıklıdır. Özmen Yapı İnşaat, konut ve villa projelerinde ISO şartlarında ve kabul edilmiş güncel kanuni yönetmeliğe uygun betonarme yapı tekniklerini tercih eder. En kaliteli ve birinci sınıf malzemeler kullanarak, kalite emniyet konularına hassasiyetle yaklaşarak, çağdaş ve güvenli yaşam alanları ve modern yapılar inşa etmektedir.

Tüm Bakım, Tadilat, Onarım ve Yapı İşleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz!